Atlas chorób uszu

Atlas chorób uszuCelem tego serwisu jest pokazanie zmian chorobowych w badaniu otoskopowym u dzieci na podstawie wybranych schorzeń bardzo częstych, jak również wyjątkowo rzadkich. Atlas chorób uszu ma charakter edukacyjny i wspomagający. Został stworzony przez lekarza otolaryngologa zajmującego się otochirurgią w tym dziecięcą, w zgodzie z najnowszą dostępną mu wiedzą medyczną. Jest przeznaczony dla kolegów lekarzy, zwłaszcza pediatrów i lekarzy rodzinnych ale również dla młodszych kolegów, studentów i rezydentów.
Zdjęcia wybrane do atlasu są autentycznymi, niepoprawianymi fotografiami ucha środkowego u dzieci. Wszystkie te zdjęcia były wykonane przez Autora, wszystkie dzieci również były leczone i operowane przez Autora. W opisie każdego obrazu podano krótki opis wraz z objawami, które mogą mu towarzyszyć.Atlas chorób uszu zawiera również proponowane leczenie – na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia i danych z literatury. Autor wierzy, że całość pozwoli na podjęcie pewnych decyzji terapeutycznych lub skierowanie do specjalisty zajmującego się chorobami uszu u dzieci.
Korzystanie z serwisu jest bezpłatne a warunkiem jest zrzeczenie się wszelkich potencjalnych roszczeń w stosunku do Autora.Ewentualne uwagi, sugestie proszę kierować na adres email.

Poradnik Laryngologii

zrób zdjęcie i przejdź do serwisu …
poradniklaryngologii.pl
porl.pl
Inny serwis stworzony przez Autora to Poradnik Laryngologii. Poradnik Laryngologii zawiera przede wszystkim informacje dla pacjentów, chociaż specjaliści mogą również znaleźć interesujące tematy. Informacje dotyczą przede wszystkich schorzeń ucha i kości skroniowej, implantów ślimakowych, innych implantów słuchowych. Pewne rozdziały zostały poświęcone schorzeniom rynologicznym jak skrzywienie przegrody nosowej czy przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa. Zagadnienia audiologiczne, takie jak leczenie nagłej głuchoty, niedosłuch u dziecka, niedosłuch u osób starszych również mają swoje oddzielne miejsce. Specjalny rozdział dotyczy zaleceń jak przygotować się do operacji laryngologicznej w ogólnym znieczuleniu.
kontakt: mptaurus@protonmail.ch
Napisz e-mail
Dr n. med. Marek Porowski